مشهد شهرک صنعتی توس فاز 1 تلاش جنوبی فاز 4 قطعه 94 و 95
05135418573

مقالات

مبدل استخری چیست

مبدل استخری چیست؟

در استخر ها با توجه به لزوم داشتن شرایط دمایی ثابت و پایدار نیاز می باشد تا تاسیسات گرمایی لازم تعبیه شود که از مبدل های استخری استفاده می شود. مبدل حرارتی برای استخر باید بتواند در زمان معینی آب استخر را به یک دمای مناسب از پیش تعیین شده رسانده و در طول زمان فعالیت استخر نیز افت های دمایی را جبران نماید

ادامه مطلب
روش های تولید مبدل صفحه ای

روش های تولید مبدل صفحه ای

مبدل های حرارتی صفحه ای دارای اجزای مختلفی می باشد که شامل قاب های نگهدارنده، صفحات مبدل حرارتی، واشر، پیچ و مهره، میله نگهدارنده و میله راهنما می باشد؛ در حین تولید، قسمت قاب ها و صفحات از اهمیت بالایی برخوردار می باشند زیرا که این اجزا وظایف مهمی را در مبدل ایفا می کنند.

ادامه مطلب
خوردگی مبدل صفحه ای

خوردگی مبدل صفحه ای

در مبدل های حرارتی صفحه ای ، خوردگی موضوع بسیار مهمی می باشد که در طراحی بایستی لحاظ گردد. خوردگی در مبدل های پوسته لوله به علت ضخامت زیاد دیواره لوله تا حدی مجاز می باشد اما در مبدل های حرارتی صفحه ای، میزان مجاز خوردگی با توجه به ضخامت کم صفحات، بسیار ناچیز می باشد بنابر این خوردگی در این نوع از مبدل ها مجاز نمی باشد.

ادامه مطلب
رسوب در مبدل حرارتی صفحه ای

رسوب در مبدل حرارتی صفحه ای

یکی از علل خرابی و کاهش عملکرد مبدل های صفحه ای ایجاد رسوب بر روی صفحات می باشد به طوریکه در یک مبدل که به خوبی طراحی و ساخته شده است ذرات رسوب باعث بسیاری از مشکلات می شود، در مبدل های حرارتی، انباشتگی ذرات ناخواسته روی سطح انتقال حرارت را رسوب می نامند که ناشی از انتقال حرارت، انتقال جرم و انتقال انرژی می باشد،  یعنی عواملی که عملکرد مبدل حرارتی به آنها بستگی دارد.

ادامه مطلب
انواع واشر بکار رفته در مبدل حرارتی صفحه ای

انواع واشر مبدل صفحه ای

تولید انواع واشر برای مبدل های صفحه ای در دو بخش تقسیم بندی می شود:
۱- بخش اول ساخت کامپاند یا آمیزه پلیمری که خود شامل کنترل مواد خام، اختلاط مواد خام، کنترل مواد ایجاد شده و اکسترود آن جهت قرار گیری در قالب
۲- بخش دوم  فرم دهی کامپاند در قالب و اجرای عملیات ولگانیزاسیون برای مشبک کردن ماکرومولکول ها و تثبیت شکل قطعه، پخت مجدد و کنترل محصول نهایی و سپس بازرسی نهایی، پخت ثانویه و پخت اولیه اکسترود، تهیه کامپاند لاستیک، ذخیره سازی مواد اولیه و در نهایت تست های نهایی کنترل کیفیت صورت گرفته و انبار می شود.

ادامه مطلب
کاربرد مبدل صفحه ای در صنایع گوناگون

کاربرد مبدل صفحه ای در صنایع گوناگون

مبدل های حرارتی در تمامی مکانهایی که نیاز به تبادل حرارت باشد بکار گرفته می شود به طوریکه کاربرد مبدل صفحه ای در صنعت ساختمان سازی، کشتی سازی، صنایع نفت و گاز، صنعت پتروشیمی، صنایع دارویی، صنایع کشاورزی و… بسیار زیاد می باشد؛برای مشخص نمودن اهمیت مبدل حرارتی صفحه ای انواع مختلف کاربردهای مبدل صفحه ای را با اختصار بیان خواهد شد.

ادامه مطلب
واشر مبدل صفحه ای

واشر مبدل صفحه ای

به منظور آب بندی مبدل های صفحه ای از واشرهایی با آرایش خاص استفاده می شود این واشر ها درون شیارهایی که در صفحات تعبیه شده است قرار گرفته تا ضمن اینکه بین صفحات فاصله لازم جهت عبور سیال را فراهم کند از نشت سیال نیز جلوگیری کند

ادامه مطلب
صفحات و واشرها

صفحات و واشرها در مبدل صفحه ای

محموعه صفحات و واشرها شامل چندین قسمت می باشد که قسمت های اصلی این مجموعه شامل صفحات فلزی بکار رفته جهت جداسازی سیال ها و واشر های بکار رفته بین صفحات جهت جلوگیری از نشتی و تداخل سیال ها و در نهایت استفاده از سنسورهای مختلف که می تواند شامل سنسورهای دما، سنسور تشخیص میزان هدایت حرارتی و بررسی دوره ای، سنسور حفاظت خوردگی کاتدی و… می باشد.

ادامه مطلب
اجزا مبدل های صفحه ای

اجزا مبدل های صفحه ای

نزدیک به یک قرن از تولید اولین نمونه از مبدل های صفحه ای می گذرد در طول کمتر از یک قرن از تولید اولین مبدل حرارتی صفحه ای این مبدل بنا به انعطاف پذیری در شرایط کاری باعث شده تا در صنایع مختلف غذایی، دارویی، نفت و گاز، پتروشیمی و… کاربرد های بسیار زیادی داشته باشد

ادامه مطلب
مبدل حرارتی صفحه ای

مبدل حرارتی صفحه ای

مبدل حرارتی صفحه ای در دهه ۱۹۳۰ اختراع گردید. هدف از این محصول استفاده در صنایع غذایی و لبنی بود. اصلی ترین مواردی که باعث نفوذ این مبدل حرارتی به سایر صنایع شد توسعه مواد اولیه – بهبود هندسه صفحات و طراحی بهتر آن بود.

مهمترین بخش مبدل حرارتی صفحه ای همانطور که از نامش پیداست بخشی است که از تعدادی صفحه فلزی نازک با سطوح موج دار تشکیل شده است؛هر کدام از این صفحات با یک قطعه لاستیکی به نام واشر از صفحه بعدی خودش جدا شده است.

ادامه مطلب