تولید انواع واشر برای مبدل های صفحه ای در دو بخش تقسیم بندی می شود:

۱- بخش اول ساخت کامپاند یا آمیزه پلیمری که خود شامل کنترل مواد خام، اختلاط مواد خام، کنترل مواد ایجاد شده و اکسترود آن جهت قرار گیری در قالب

۲- بخش دوم  فرم دهی کامپاند در قالب و اجرای عملیات ولگانیزاسیون برای مشبک کردن ماکرومولکول ها و تثبیت شکل قطعه، پخت مجدد و کنترل محصول نهایی و سپس بازرسی نهایی، پخت ثانویه و پخت اولیه اکسترود، تهیه کامپاند لاستیک، ذخیره سازی مواد اولیه و در نهایت تست های نهایی کنترل کیفیت صورت گرفته و انبار می شود.

انواع واشر بکار رفته در مبدل های حرارتی صفحه ای

واشر ها بعنوان جزئی از مبدل که وظیفه آبندی مبدل را بر عهده دارند بایستی دارای ویژگی هایی باشند که این ویژگی ها عبارتنداز:

۱- کارایی (ایمنی و قابلیت اعتماد در برابر نشتی) لازم را داشته باشد

۲- با سیال (نوع سیال، غلظت مواد اضافه شده، دما، فشار، و ….) مورد استفاده بایستی سازگاری لازم را داشته باشند؛ این واشر ها بصورت یک تکه ساخته شده و بر حسب سازگاری با سیال و مشخصات گفته شده انتخاب می شوند

۳- توانایی های شکل دهی و خواص الاستیک لازم را داشته باشند و همچنین نسبت به دمای کاری قابلیت پایداری مناسبی داشته باشند

۴- در برابر فشار اعمال شده پایدار باشد

در این رابطه در جدول زیر خواص دمایی و محل کاربرد انواع لاستیک ها آورده شده است و همچنین سه نوع از پر کاربردترین نوع از لاسیتک ها توضیح داده شده است:

جنس مواد و واشرحداکثر دمای کارکردکاربرد
لاستیک طبیعی70حلال های اکسیژنه ،اسید ها و الکل ها
نئوپرن (cr )70الکل ها، مواد قلیایی و اسیدی، حلال های هیدروکربنی
استیرن بوتادین (SBR)85محلول های آبی، مواد قلیایی و اسیدی، حلال های اکسیژنه
نیتریل (NBR)135محصولات لبنی، نوشابه ها، سیالات دارویی و بیو شیمیائی، بنزین، روغن ها و حلال های آلی
فلوروالاستومر150روغن ها
بوتیل (IIR)155مواد قلیایی و اسیدی، روغن های حیوانی و گیاهی ، آلدئید ها، کتون ها، فنول ها (اسید فنیک) و استرها (نمک های الی)
لاستیک اتیلن- پروپیلن (EPDM)155الکل ها، هیپوکلریت سدیم و انواع سیالات شیمیایی
لاسیتک فلورینی (FKM)180روغن ها ، بنزین، محلول های آبی، حلال های آلی
لاستیک سیلیکن180مایعات خورنده
یکی از انواع واشر مبدل صفحه ای

۱-NBR

یک لاستیک عادی است که با محیط های آبی و چرب سازگار می باشد و مقاومت شیمیایی آن در برابر روغن های معدنی، روغن های گیاهی و چربی ها خوب است. این لاستیک دارای انواع مختلفی می باشد که در نوع کاربری با دمای پایین که نوع NBRB یا نوع پایه که کاربری معمولی دارند و نوع دوم که کاربری با دمای بالا می باشد تا دمای ۱۴۰ درجه نیز مورد استفاده قرار می گیرد که نوع NBRP گفته می شود همچنین گرید های خاص مورد استفاده در صنایع غذایی و دارویی برای دماهای بالا یعنی NBRFF و نیز کاربردهای تبریدی برای دماهای پایین یعنی NBRLT را می توان نام برد که طبق ضوابط اداره دارو و غذای آمریکا (FDA) فرمول بندی می شوند لذا این نوع واشر ها جهت عمل آوری غذا و دارو نیز مناسب می باشند.

نیتریل هیدروژنه یا HNBR که یک نوع خاص و گران قیمت لاستیک نیتریل می باشد تا دمای تقریبی ۱۶۰ درجه و معمولا در هنگامی که در محلول مورد استفاده هیدروژن سولفید موجود است کاربرد دارد.

این نوع واشر معمولا در حالت بدون چسب به کار می رود و برای نمونه از آن در فرایند هدایت نفت خام استفاده می شود. از گرید NBRHTF نیز می توان تا دمای ۱۳۵ درجه برای الکل یا روغن خورنده استفاده کرد. استحکام بخشی این نوع از واشر های معمولا از ۱۱٫۹ تا ۲۰٫۴ MPA  بسته به نوع آن متغیر  می باشد و قابلیت کششی  تا حالت گسیختگی  آن ۲۴۰ درصد تا ۲۰۰ درصد می باشد در بهترین شرایط مانده تغییرات بر اثر فشار  پس از ۲۴ ساعت در دمای ۱۲۵ در حدود ۹ درصد می باشد سختی این نوع واشر ها از ۷۵ تا ۸۰  Shore A  متغیر و فقط به رنگ مشکلی تولید می شود.

۲-EPDM

این نوع از واشر ها در برابر کابرد های شیمیایی و آبی به خوبی به کار گرفته می شود تا دمای ۱۱۰ درجه مورد استفاده قرار می گیرد اما این نوع الاستومر هیدروکربنی در برابر روغن، نفت و یا چربی ها مقاوم نیست. این نوع واشر دارای گرید های مختلفی  می باشد که در ادامه مختصر توضیح داده می شود.

۱- EPDM معمولا چسبی مورد استفاده قرار می گیرد

۲- EPDMC معمولا برای واشرهای قفلی در دمای بالا به کار برده می شود که همانند نوع قبلی است اما برای صفحات با عمق پرس کاری کم استفاده می شود

۳- EPDMFF که معمولا طبق ضوابط FDA برای صنایع غذایی استفاده می شود

۴- EPDMAL در مکان هایی که نوع اول به علت وجود سیالات خاص شیمیایی و افزایش فشار واشر های معمولی EPDM باد می کند استفاده می شود

این نوع از واشر ها دارای استحکام کششی  ۱۰٫۸  MPA می باشد و همچنین دارای حالت گسیختگی ۲۲۵ درصد بوده و در بهترین شرایط مانده تغییرات بر اثر فشار آن پس از ۲۴ ساعت در دمای ۱۵۰ درجه در حدود ۷٫۸ درصد می باشد و سختی آن نیز حدود ۷۵ تا ۸۰ Shore A متغیر است.

می توان این نوع از واشر ها را در رنگ های مشکی یا هر رنگ دلخواه تولید کرد و امروزه یکی از کاربردهای مهم این نوع از واشر ها در صنعت تاسیسات حرارتی و برودتی و تهویه مطبوع و تاسیسات بخار می باشد.

۳-FKM

این نوع از انواع واشر های که با نام وایتون معروف می باشند و در شرایط بسیار خورنده مقاوم بوده در گرید های مختلفی به کار گرفته می شوند که این گرید ها FKMT تا دمای کاری ۱۸۰ درجه و محیط های کاربری خورنده از مقاومت بالایی برخودار بوده و همچنین واشر گران قیمت نیز می باشد؛ این نوع از واشر ها دارای استحکام کششی ۱۵ MPA و قابلیت کششی تا حالت گسیختگی آن ۲۱۸ درصد بوده و مانده تغییرات بر اثر فشار آن پس از ۲۴ ساعت در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد در حدود ۱۰٫۳ درصد می باشد و سختی آن نیز در محدوده ۷۵ تا ۸۰ Shore A  متغیر است و تنها به رنگ مشکی ساخته می شود.

معمولا هزینه ساخت یک واشر در مبدل حرارتی بستگی دارد به دمای کاری، فشار کارکرد و آستانه مقاومت به خوردگی که مبدل حرارتی مذکور به کار گرفته می شود و همچنین میزان عمر کاری واشر به جنس واشر، شکل شیار صفحه، درست نشستن واشر در شیار، درجه حرارت و فشار عملکردی، نوع سیال ، نحوه عملکرد مبدل، روش تمیز کردن مبدل و تعداد دفعات بازو بسته کردن آن بستگی دارد.

برای آشنایی کامل با واشر میتوانید مقاله واشر مبدل صفحه ای را بخوانید

نحوه نگهداری واشر

با توجه به ناپایداری واشر های تولید نیاز است برای نگهداری انواع واشر تمهیداتی اندیشده شود تا در زمان قرار گرفتن در سیکل کاری با مشکل مواجه نشویم که این تمهیدات عبارتند از:

۱- دمای محیط نگهداری واشر نباید از ۲۱ درجه سانتیگراد بیشتر شود برای این منظور بهتر است دمای محیط را ۱۵ درجه سانتیگراد در نظر گرفت و نباید به زیر صفر درجه سانتیگراد رسیده باشد.

۲- رطوبت انبار باید کم بوده و در ماکزیمم حالت ۷۰ درصد توصیه می شود.

۳- محل انبار بایستی تاریک باشد.

۴- واشر ها بایستی کاملا آزاد بوده و خمیده و مچاله نباشند.

۵- تمام تجهیزاتی که باعث تولید اوزون می شود بایداز کنار انبار حذف شوند.

۶- حلال های بنیادی، اسید ها و موادی مانند آن ها نباید در محل نگهداری واشر ها وجود داشته باشد.

۷- محل نگهداری نباید در کنار گرمایش تحت سیستم تابشی یا نزدیک رادیاتور ها نگهداری شوند.

۸- واشر های بایستی داخل کیسه یا جعبه پوشانده شود تا کمتر در معرض هوای گردشی محیط قرار گیرد.

هر نوع از واشر ها را به مدت زمان محدودی می توان در انبار نگهداری کرد ولی اگر شرایط بالا به طور کامل رعایت شود در محیط انبار می توان واشر ها را تا ۵ سال نیز نگهداری نمود.

برای آشنایی با دیگر اجزا مبدل صفحه ای به اجزای مبدل های حرارتی صفحه ای رجوع کنید