نزدیک به یک قرن از تولید اولین نمونه از مبدل های صفحه ای می گذرد در طول کمتر از یک قرن از تولید اولین مبدل حرارتی صفحه ای این مبدل بنا به انعطاف پذیری در شرایط کاری باعث شده تا در صنایع مختلف غذایی، دارویی، نفت و گاز، پتروشیمی و… کاربرد های بسیار زیادی داشته باشد و جایگزین مناسبی برای نوع دیگری از مبدل های منبع کویلی باشد، این نوع از مبدل های برای انواع کاربردها با سیال های متفاوت مایع – مایع و… مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع از مبدل ها نسبت به سایر مبدل های دارای شرایط طراحی به مراتب پیچیده تر می باشد که شرکت های سازنده دنیا هر کدام طراحی های مختص خود را داشته و طراحی های خود را عرضه می نمایند. در این نوع از مبدل عیب یابی به سادگی امکان پذیر بوده و رفع عیب نیز نسبت به سایر انواع مبدل های حرارتی خیلی ساده تر می باشد؛در این مقاله قصد بررسی اجزا مبدل های صفحه ای را داریم.

اجزا مبدل های صفحه ای عبارتند از:

صفحات نگهدارنده (فرم ها)

دو صفحه نگهدارنده  داریم:

الف)صفحه ثابت که معمولا دارای چهار دهانه ورودی و خروجی سیال  روی آن قرار گرفته شده است

ب)صفحه فشار یا صفحه متحرک که نقش آن ایجاد فشار روی صفحات است

این صفحات با توجه به اینکه کاربردی تحت عنوان نگهدارنده دارند در عمل برای انتقال حرارتی بعنوان وظیفه اصلی مبدل وظیفه ای بر عهده ندارد به همین دلیل دارای ضخامتی به مراتب بیشتر از صفحات مبدل هست و همچینین جنس این صفحات با توجه به وظیفه ای که دارند از استیل نمی باشد و از فولادهای ساده کربنی ساخته شده است که به طور معمول از فولاد نوع ck45  یا st37 و… استفاده می شود، برای این منظور که در مقابل عوامل محیطی از خوردگی محافظت صورت پذیرد با مواد ضد زنگ و یک لایه رنگ پوشیده می شود در برخی موارد که محیط کاری مبدل خیلی خورنده بوده باشد و این صفحات نیز در معرض مستقیم خوردگی باشند از روکش فولاد استنلس استیل (ضد زنگ) استفاده می شود.

مجموعه صفحات واشربندی شده

این مجموعه نیز شامل دو قسمت است:

الف)ورق ها

صفحات یا ورق های بکار رفته در مبدل ها برای دو وظیفه استفاده می شوند که یک مورد هدایت و جداسازی سیال ها از هم می باشد دوم به منظور انتقال حرارت بین دو سیال

برای انجام این وظایف اولا بایستی صفحات دارای ضخامت کافی باشند تا در طول فرایند تغییر فرم نداده و تغییر شکل ندهند پس تعیین ضخامت مناسب بسته به کاربرد مهم می باشد دوم اینکه این صفحات بایستی طوری طراحی شوند که بیشترین میزان انتقال حرارت را ایجاد کنند که برای این منظور روی صفحات در طول فرایند تولید توسط پرس خاصی فرم ها یا شیار هایی بر طبق الگویی ایجاد می شود که بیشترین میزان تلاطم را در سیال ایجاد کنند تا باعث افزایش میزان انتقال حرارت شود.

مقاله صفحات مبدل حرارتی صفحه ای درک بهتری نسبت به این جز به شما میدهد

ب)واشرها (گسکت)

گسکت ها یا واشر های مورد استفاده در مبدل های صفحه ای دارای جنس های پلیمری nbr ، Epdm، Nbe و Viton و… می باشد که این واشر ها باعث جلوگیری از نشت سیال می شود، این واشرها دارای عمر کاری محدود بوده و در مدت زمان معینی بایستی تعویض گردد. تولید این گسکت ها به این صورت می باشد که  توسط نیروهایی از رشته تحصیلی شیمی ترکیبات مشخصی با درصد مشخص ترکیب شده و سپس طی فرایندی شیمیایی تبدیل به پلیمر های بالا شده و سپس با قرار گیری در پرس داخل قالب و با فشردن تحت حرارت فرم گرفته و سپس ازمایش هایی برای تست کشش و ترکیب عناصر می شود.

با مطالعه واشر مبدل صفحه ای هرآنچه نیاز دارید را خواهید دانست

واشر مبدل صفحه ای

میله حامل بالایی

از دیگر اجزا مبدل های صفحه ای میتوان به میله حامل بالایی اشاره نمود. این میله در بالای صفحات مبدل کاربرد دارند این میله وظیفه نگهداری صفحات مبدل می باشد بطوریکه صفحات در یک شرایط ایستاده باشند،

جنس این صفحات می تواند از فولاد ساده کربنی رنگ شده یا آلومینیوم باشد این میله ها می توانند علاوه بر نگهداری جایی برای قرار گیری انواع سنسورهای مختلف مبدل و محیط می باشد.

میله حامل بالایی

میله هادی پایینی

این میله هم مطابق میله بالایی در پایین صفحات قرار گرفته و باعث هدایت صفحات می شود اما با توجه به اینکه این میله در شرایطی متفاوت از میله بالایی هست دارای جنسی به مراتب با استحکام بالاتر می باشد که برای این منظور از فولاد استنلس استیل استفاده می شود.

میله ها و پیچ های اتصال

این اتصالات به کمک دو صفحه ثابت و صفحه فشار مجموعه صفحات واشر بندی را تحت فشار قرار می دهند تا مجموعه بتواند فشار سیال عبوری را تحمل کند به این ترتیب که برای راه اندازی مجموعه و یا تغییر ظرفیت کاری مبدل این میله ها و پیچ ها وظیفه اصلی را انجام می دهند به این ترتیب که اولابا تغییر محل صفحه فشار که جابجایی این صفحه توسط این میله ها و پیچ ها انجام می شود ما دقیقا میزان ظرفیت کاری را تعیین می کنیم یکی از قابلیت هایی که در مبدل های صفحه ای نسبت به سایر مبدل ها می تواند نام برد مسئله ی تغییر میزان ظرفیت بنا به شرایط کاری می باشد و نکته دوم که در این رابطه بایستی رعایت شود میزان فشار وارد شده به مجموعه صفحات واشر بنده شده می باشد که بایستی اولا این فشار خیلی کم نباشد که کم بودن این فشار باعث نشت سیال می شود و ثانیا فشار باید انقدر زیاد نیز نباشد که باعث اسیب رساندن به واشر شده و همچنین میزان عملکرد مبدل را تحت تاثیر قرار دهد برای این منظور از تست هیدرواستاتیک استفاده می شود تا میزان فشار مطلوب را لحاظ شود.

میله و پیچ های اتصال

مجاری اتصال دهنده (ورودی خروجی مبدل)

این مجاری ورودی و خروجی مبدل معمولا روی فریم ثابت مبدل قرار گرفته به صورتیکه در امتداد سوراخ های صفحات باشند تا ورود و خروج سیال انجام گردد، این مجاری اتصال دهنده دارای جنسی مشابه با جنس صفحات می باشد به این منظور که در طول فرایند عملیاتی تحت تاثیر خوردگی های الکتروشیمیایی واقع نگردد ضمن اینکه این مجاری بایستی به نحوی تنظیم شود که راحترین راه برای اتصال به سیستم های خروجی و ورودی باشند که بسته به نیاز و دبی مورد نظر این موارد تهیه می شود.

با توجه به اینکه این قسمت بایستی به سیستم مبدل اتصال پیدا کند و ایجاد اتصال با روش های مختلفی نیز صورت می گیرد در اینباره بایستی جوری طراحی شود که این اتصال در فرایند های خوردگی و استحکام مکانیکی بهترین عملکرد را داشته باشد

پایه انتهایی

این پایه به منظور افقی نگه داشتن مبدل به کار گرفته می شود که بسته به ابعاد مبدل می تواند از این نوع از پایه ها استفاده کرد و یا استفاده نکرد در مبدل های با ابعاد بزرگ ار این پایه استفاده می شود ولی در مبدل های با ابعاد کوچک استفاده نمی شود.

شرکت پترو فناور مهر اطلس با داشتن تیم طراحی بسیار قوی و منسجم در امر طراحی با قابلیت طراحی طبق نیاز مشتری و تولید بر اساس نیازمندی اعلامی یکی از شرکت های برتر در امر تولید انواع مبدل های حرارتی می باشد.

نکته قابل توجه این می باشد مهراطلس در بحث نیاز مشتری با توجه به تجربه کاری خود ضمن مشاوره های لازم در ابتدا نوع مبدل مناسب برای نیاز مشتری را توصیه نموده و سپس بر حسب انتخاب مشتری مبدل مورد نظر را بر حسب نیاز مشتری تولید می کند.

شما میتوانید همین حالا و به صورت آنلاین و غیرحضوری نسبت به سفارش مبدل حرارتی موردنیاز اقدام نمایید.